OST
© Oulun Seudun Toimihenkilöt Pro ry 2016

Hallitus 2018

Uusi puheenjohtaja ja hallitus valittiin Oulun Seudun Toimihenkilöt Pro ry:n kokouksessa perjantaina 16.3.2018. Hallituksen puheenjohtajaksi valittiin Henri Ukonaho. Hallitukseen valittiin Seija Rousti, Ville Määttä, Aila Pekkarinen, Päivi Polso, Terhi Kilvelä, Martti Lampela ja Suvi Kestilä. Kiitämme jäseniämme osoittamastanne luottamuksesta. Ukonaho Henri Puheenjohtaja, henri@ost.fi, 045 658 8112 Olen Henri Ukonaho. Olen Ammattiliitto Pron edustajiston jäsen. Työkseni toimin kehityspäällikkönä Enia Oy:ssä, joka on Elisan tytäryhtiö. Toimin myös Enia Oy:n pääluottamusmiehenä sekä Oulun toimiston työsuojeluvaltuutettuna. Vapaa-aikani vie pääasiassa elokuvaharrastus sekä ihanat rakkauspapukaijani. Joten kotona ei jutteluseurasta ole puutetta.

Rousti Seija

Taloudenhoitaja, varapuheenjohtaja seija@ost.fi, 045 675 2745 Olen Seija Rousti ja toimin yhdistyksemme taloudenhoitajana. Työskentelen POHTOssa kehittämisassistenttina. Harrastukseni ovat golf, lenkkeily ja luonnossa liikkuminen. Pekkarinen Aila Sihteeri, aila@ost.fi, 040 558 9728 Ailan esittely tulee tänne myöhemmin Määttä Ville Tiedotussihteeri, ville@ost.fi Villen esittely tulee tänne myöhemmin. Polso Päivi Jäsensihteeri, paivi@ost.fi, Olen Päivi Polso ja toimin yhdistyksemme jäsensihteerinä. Työskentelen Oulun Sähkönmyynti Oy:ssa palveluneuvoja ja luottamushenkilönä ja varatyösuojeluvaltuutettuna. Harrastukseni ovat pyöräily, kävely ja kuntosalilla käynti. Kilvelä Terhi Edunvalvontavastaava, terhi@ost.fi, Terhin esittely tulee tänne myöhemmin   Kestilä Suvi Nuorisovastaava, suvi@ost.fi, Suvin esittely tulee tänne myöhemmin   Lampela Martti Virkistysvastaava, martti@ost.fi, Martin esittely tulee tänne myöhemmin    

Hallituksen kokoukset

Hallituksen kokoukset pidetään joka kuukauden toinen torstai kello 16.30 Oulun Seudun Toimihenkilöt Pro ry:n toimistolla (heinäkuussa lomailemme).
Oulun Seudun Toimihenkilöt Pro ry
Instagram

Työvaliokunnan kokous

Työvaliokunta kokoontuu erikseen kutsuttaessa Oulun Seudun Toimihenkilöt Pro ry:n toimistolla.

Pro Oulun seutu -lehden

toimituskunnan kokoukset

Pro Oulun Seutu -lehden toimituskunta kokoontuu Oulun Seudun Toimihenkilöt Pro ry:n toimistolla aina tarvittaessa.

Vuosikokous

Oulun Seudun Toimihenkilöt Pro ry:n vuosikokous järjestettiin 16.3.2018 kello 18 Oulun Radisson Blu hotellissa. Kokouksessa käsiteltiin sääntöjen määräämät asiat sekä hallituksen palkkiot.